Zmiana czasu na zimowy 2018 - ostatni raz?
10.jpg


Trwa debata nad likwidacją zmiany czasu - z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Czy zmiana czasu ma sens oraz czy jest nam to w ogóle potrzebne i opłacalne? Dyskusja trwa zarówno w Polsce, jak i przed Komisją Europejską. Jest wiele argumentów za tym aby wprowadzić jednolity czas, jak chociażby niepotrzebne przestoje w komunikacji, krótszy dzień przez to, że szybciej zapada zmierzch, złe samopoczucie i rozbicie oraz wątpliwe oszczędności prądu.

Obywatele Unii Europejskiej wykazali w ankiecie, że nie chcą zmieniać czasu dwa razy w roku i chcieliby aby był on jednolity. Debata ciągle trwa, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły i nie wiadomo kiedy to nastąpi, dlatego w październiku 2018 roku będziemy przesuwać wskazówki o godzinę do tyłu (z godz. 3 na 2). Dobra wiadomość jest taka, że pośpimy o godzinę dłużej. Niestety osoby pracujące w tym czasie muszą liczyć się z wydłużonym dyżurem.

Kiedy dokładnie jest zmiana czasu z letniego na zimowy w 2018 r.?

Pierwszy raz zmianę czasu wprowadzono w czasie I wojny światowej 30 kwietnia 1916r. w Rzeszy i sojuszniczych Austro-Węgrzech oraz na okupowanych terenach Polski i Bałkanów.

Zmiana czasu nie była wprowadzona na stałe i we wszystkich krajach.

Do 1983r. na terenie Polski odbywało się to w latach 1945 do 1949, od 1957 do 1964, od 1977 do 1981 r. Do 1995 r. czas letni w Polsce trwał do ostatniej niedzieli września, a potem do chwili obecnej, do ostatniej niedzieli października.

Zatem zmiana czasu na zimowy w 2018 r. nastąpi w nocy z soboty na niedzielę 28 października.

Stres związany ze zmianą czasu?

Wielu osobom zmiana czasu dostarcza niepotrzebnego stresu. Zdarza się, że zapomnimy przestawić zegarka, a niektórzy bardzo długo muszą przyzwyczajać organizm do nowej pory wstawania i zasypiania. Narzekamy na rozbicie i złe samopoczucie.

W telefonach nowej generacji zmiana godziny następuje automatycznie, więc nie musimy się o to martwić. A co z zegarami wiszącymi na ścianach? Posiadacze tradycyjnych zegarów z mechanizmem kwarcowym muszą zrobić to ręcznie, jednak jeżeli posiadacie zegar z mechanizmem radiowym możecie spać spokojnie! Zegar sam przestawi wskazówki! Jak to działa?

Mechanizm ma wbudowany system, który odbiera fale radiowe DCF nadawane z terenu Niemiec, a specjalny układ automatycznie ustawia wskazówki. Jest to przydatne nie tylko w momencie zmiany czasu, ale również przez cały rok, ponieważ mamy dzięki temu bardzo dokładny zegar, który nigdy się nie spóźnia!

Już teraz zadbaj o swój komfort i śpij spokojnie.

Zapraszamy do naszego sklepu naturdeco.pl, gdzie można odebrać specjalny rabat - 10% na wszystkie nasze zegary ścienne, zarówno z mechanizmem radiowym jak i kwarcowym, podając hasło ZMIANACZASU2018


Promocja obowiązuję do 28 października lub do wyczerpania zapasów*

Liczba zegarów jest ograniczona.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.